Co się dzieje na mieście?

Co się dzieje na mieście Krakson TAXI Kraków

Co tam słychać? Co się dzieje na mieście? Kraków wraca powoli do życia, widać to szczególnie po cenach paliwa, które stopniowo wracają do starego poziomu. Na ulicach jest coraz więcej samochodów i korków.

Miasto wykorzystało zły los, wierząc w przetrwanie do remontów. Drogowcy pracują na pełnych obrotach w różnych częściach miasta. Uwijają się całkiem szybko. Dla przykładu Wielopole jest już gotowe lub niemalże. Owy Kiss n ride (pocałuj i jedz) ma teraz specjalną zatoczkę, by nie blokować ruchu i by nie pipczeli niemoty.

Na Hali targowej czy moście grunwaldzkim likwidują dwa pasy jezdni na rzecz, pasa dla rowerów i hulajnóg. Nie do końca mi się to podoba, bo dwoma pasami ruch byłby płynniejszy. A tak to, zostanie jak było (płynność remontowa). W każdym razie rozumiem pobudki. Władze starają się rozszerzać centrum i je uatrakcyjniać. A połączenie starego miasta z Kazimierzem, atrakcyjną “przejciówką” doda animuszu miastu – rejony – starowiślna, Dietla, Stradom + oczywiście ul. Krakowska 🙂

Dodatkowo miasto chce wygonić samochody z centrum, zatem budowa troszku pasów dla rowerzystów, których wiecznie bolą 4 litery i jojczą każdy dzień, że to nie Amsterdam i, że Kraków miasto rowerów – ucieszy. To samo tyczy się hulajnóg, które zasypały gradem Kraków. Żeby wogóle było jak i gdzie nimi pojeździć bezpiecznie.

Osobiście uważam, że nowy równy chodnik byłby w zupełności wystarczający dla rowerów i hulajnóg ( nie ma tam tak wielkiego natężenia ruchu pieszych, a do dyspozycji są są jeszcze tereny zielone, mam nadzieje, że może tam poprowadzą). Bo o ile pewnym ludziom wydaję się, że będzie w miarę płynnie, to jak wróci normalny ruch do Krakowa, to przekona się, że ul. Dietla z 1 pasem (który prowadzi na nią z mostu, czy od wylot na rondo Grzegórzeckie, wlot), będzie wiecznie zakorkowana, i będzie się tam spędzać przynajmniej 30 min w godzinach szczytu. Wróże jeszcze liczne zmiany. W każdym razie cieszy mnie, że zabierają się do roboty by uczynić miasto schludne. Okolice Dietla i Starowiślnej były, jeszcze są nadal krótko mówiąc – obskurne.

#Krakson #TAXI #Kraków

Co się dzieje na mieście?

Share
This