Koronawirus TAXI – co się zmieniło?

Koronawirus TAXI co się zmieniło Krakson TAXI Kraków

Wszystkie branże odczuły pandemie. Koronawirus dotknął również TAXI. Czy spadły obroty? Oczywiście, że spadły obroty i to conajmniej o 50%, a są dni że nawet do 80%. Ok, paliwo jest tańsze to fakt, to nas trochę ratuje. Może też mniej jeździmy po mieście szukając kursu, a czekamy na postoju, aby nie marnować paliwa.

Koronawirus to jedynę co widzę, Koronawirus to jedyne co słyszę

Co robimy, aby uchronić klientów i siebie:

  • Instalujemy specjalne przegrody
  • Jeździmy w maseczkach
  • Ograniczamy ilość osób w pojeździe
  • Pasażer ma możliwość usiąść tylko z tyłu
  • Dbamy o higienę
  • Czyścimy samochód

Zgodnie z przepisami porządkowymi TAXI, taksówkarz ma prawo odmówić przejazdu osobie, która jest chora na chorobę zakaźną. Niestety pasażerowie nie spowiadają się nam. Liczymy, że każdy posiada zdrowy rozsądek i swoiste sumienie. Nasi klienci również podchodzą poważnie do tematu, nie jeżdżą nad stan oraz posiadają maseczki.

Ostatnio miałem sporo kursów na cmentarz czy szpital, jednak nie wnikałem w szczegóły. Nie wypada. Nawet w czasach normalnych. Nocą miasto umiera, ja pracuję w dzień. Na drogach mniej jest “taryf”, Ci którzy mają jeszcze jakieś zaskórniaki mogą sobie pozwolić na wolne lub pracują tylko na chleb. Oczywiście jest znacznie mniej klientów, a brakuje szczególnie studentów. Wielu z nich nie posiada samochodu, a potrzebuje się przemieszczać.

Temat Koronawirus TAXI często pojawia się w mediach. No tak zamknęli fryzjera, a pozwalają pracować taksówkarzom. Jednak transport został wyszczególniony jako ta branża, która należy podtrzymać. Nie każdy ma samochód, nie każdy ma przyjaciół z samochodem na każdą chwilę lub ich nie ma. W mieście odległości są znaczne. Tani transport to teraz podstawa

Pracujemy na niskich obrotach, jeździmy na oparach, ale coś trzeba robić. Czujemy się również potrzebni i spełniamy swój obywatelski obowiązek świadcząc swe usługi. To jest to co możemy zrobić dla Państwa. Robić swoje, nie bacząc na zagrożenie i niską rentowność swojej pracy. Tak trzymać!

 

#Krakson #TAXI #Kraków

Koronawirus TAXI – co się zmieniło?

Share
This