TAXI TAKSI TAXI

TAXI TAKSI TAXI Krakson TAXI Kraków

Chciałbym czasem usłyszeć wołanie: TAXI, TAKSI, TAXI! Dziś mało jest zleceń z ulicy. Praktycznie nic. Wierze, żę te czasy kiedyś wrócą. Jak poprawnie wołać TAXI i jaki gest pokazać?

Kciukiem w górę to się prosi o autostopa. Poprawnym gestem jest złączenie czterech palców: kciuka, palca wskazującego i środkowego i serdecznego w dziubek skierowany do dołu i tu można wołać: TAXI lub zagwizdać i  / oraz zawołać później TAXI, najlepiej kilkukrotnie. To poprawny gest magiczny.

Krakson, który jest modernistyczny w stylu Retro oferuje 10% RABATU wszystkim tym, którzy będą go łapać z ulicy.

Niejednokrotnie byłem na lotnisku i otwierałem szybę wołając: Cracov city center. Najcześciej ktoś już czekał na jakiegoś Ubera, Bolta. Dlaczego ludzie, nie próbują zawołać TAXI, które niejednokrotnie jest już na miejscu. Rozumiem, uniesienie i radość z aplikacji i przywołania samochodu w kilka-kilkanaście minut, ale czasem jest na miejscu.

Tak, udało mi się nieraz zachęcić kogoś do skorzystania z moich usług, następnie parowaliśmy aplikację. Ubiegłem kogoś zanim zdążył kogoś zamówić. Choć zdaje się zdażyło się, że ktoś anulował jakiś przyjazd bo ja już byłem na miejscu i sprawował mnie.

Z przykrością widzę jak na “słupku” stoi X TAXI na przykład na dachu Galerii Krakowskiej i ja zgarniam klienta, który stoi i czeka na mnie. Czasem i 15 minut. Polecam wszystkim zapytać. Możesz mieć TAXI na już i w cenie, która Ci odpowiada. Kto pyta nie błądzi.

Za mniej niż 30 zł to nie odpalam silnika

Zrażały mi się niedorzeczne propozycje jak jazda do Tarnowa za 50 złotych. Uber, czy Bolt jest wyznacznikiem ceny minimalnej, choć z przyjaciółmi jedzie się prywatnie za 1 zł za 1 km i to prywatnie. Jeśli usiłujesz znaleść taryfę co pojedzie taniej niż Uber czy Bolt to zapomnij. Wielu jest takich cwaniaków.

Owe taksówkarskie powiedzenie, tak weszło w nomenklaturę, że ludzie boją się zapytać taryfiarza o cenę kursu. A poza taksometrem jest coś takiego jak cena umowna (która jest funkcją w taksometrze). Ustalasz daną kwotę i za tyle masz kurs.

#Krakson #TAXI #Kraków

TAXI TAKSI TAXI

Share
This