Co nowego w firmie Krakson?

Co nowego w firmie Krakson Krakson_TAXI_Kraków

Kilka nowości czyli co nowego w firmie Krakson. Najważniejsza sprawa to ta, że firma ma status aktywny i udało mi się rozpocząć działalność gospodarczą 05.05.2020. Hip hip hura. Powysyłałem formularze zgłoszeniowe do Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń społecznych. To było trudne zadanie.

Musiałem rozważyć formy podatkowe VAT, zwolnienia, dobrowolne ubezpieczenia i inne sprawy. Jestem czynnym VAT’owcem  – nie zryczałtowanym oraz jestem na podatku liniowym. Czyli wybrałem najdroższą opcję. Państwo na mnie zarobi.

Ten zabieg jest dla mnie korzystny o tyle daje pewną uniwersalność i pozwala prowadzić inne gałęzie biznesu, które wymagają księgi przychodów i rozchodów i bycia VAT’owcem. Musiałem to dobrze przemyśleć. Można mieć klika firm, ale musza być w takiej samej formie opodatkowania. Co znaczy, że bycie na karcie podatkowej czy ryczałcie sprawia problemy jeśli chcesz mieć oprócz TAXI np. sklep.

Jeśli chodzi o ZUS to podlegam obowiązkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu, rentowemu i wypadkowemu oraz opłacam dobrowolnie chorobowe. Dzięki czemu jeśli zdrowie nie pozwoli mi pracować mogę liczyć na zasiłek.

Pragnę zwrócić uwagę jak ważną branżą jest TAXI, gdzie formularz VAT – R w standardzie dla wszystkich posiada pola dla zaznaczania dla taksówkarzy i tylko nich. Jak mogliście zauważyć konto firmowe już mam, czekam jednak na dodanie karty do konta. Jest to mastercard. Co jest dobre bo normalne mam VISE.

Co jeszcze muszę zrobić:

  • Zlecić wykonanie magnetycznych herbów Krakowa z numerem bocznym
  • Zlecić wykonanie cenników TAXI na szyby tylnych drzwi
  • Zlecić wykonanie wizytówek
  • Zlecić wykonanie ulotek
  • Kupić taksometr
  • Kupić złoty numer telefonu

Te zadania są oddalone w czasie i nie są na już, dlatego, że nie spieszę się z oficjalnym rozpoczęciem działalności. Umowę z PRO FLEET zdaję się mam do końca października. Czyli zacznę w listopadzie i będzie do dzień niepodległości. Jedenasty listopada.

Wtedy wrócą już studenci na nowy rok akademicki, jeśli nie będzie nawrotu koronowirusa. Bliżej będzie do sylwestra i będzie bal. Dobry czas na start. Na początku roku będą się uczyć więcej i bez kasy będą. Tak to widzę.

Będę miał 2 dobre miesiące do zamknięcia roku, i bardzo dużo kosztów i możliwe, że zwrot VAT, czy podatku.

#Krakson #TAXI #Kraków

Co nowego w firmie Krakson?

Share
This