Gdy się człowiek spieszy to się diabeł cieszy

Krakson_Taxi_Kraków

Codziennie dogrywam sobie tematy, pracuję cały dzień z przerwami kiedy nie pracuje. Dzisiaj zarejestrowałem firmę na mapach Google, pozostaje mi czekać na list z PIN’em. Napisali że około 15 dni z opcją, że ze względu na pandemie może to potrwać znacznie dłużej, poza tym poprawiam literówki, a wczoraj ogarnąłem sprawę formularzy i wiadomości email, a dokładniej przekierowania i zbiorczy gmail jako kopia zapasowa wszystkich e-mail. Wykonałem też kopię zapasową całej strony, jako, że z wordpress’em (na tej platformie działam)  jest wszystko w porządku do momentu jak coś się nie “wykrzaczy” i wtedy zaczynają się schody. Są różne metody na wyjście z takich opresji, najczęściej pogryza się wtyczki, i trzeba je wyłączyć z poziomu FTP. Czasem aktualizacją się zawiesi z powodu chwilowego braku internetu – wtedy jest znacznie gorzej… Jak nie masz kopii zapasowej.

Strzeżonego Pan Bóg strzeże

To jak ubezpieczenie, a nawet bardziej, warto być przezornym. Wiele razy musiałem stawiać stronki od początku. Mądry Polak po szkodzie, a uczymy się na błędach. To już kolejna strona internetowa spod mojego kowadła. Jestem specjalistą od wordpess (wordpress specialist). Firmę również rozszerzę o PKD umożliwiający mi tworzenie stron internetowych na zamówienie. Nie, nie programuje od “rysy”, korzystam z gotowych rozwiązań i darmowych szablonów lub premium, które kupuję i przerabiam. Jestem bardzo dobrym copy-catem.

 

Poza tym włączyłem recaptcha ver 3 na całą stronę i recaptche v2 na rejestracji i logowaniu na forum. Ilość spamu, która przychodzi bez zabezpieczonych formularzy jest ogromna i zastosowanie tych form ochrony jest niezbędne. No tak stworzyłem krakowskie forum taksówkarskie, oparte na technologii wp foro. Będzie ono zarówno dla taksówkarzy, klientów, partnerów biznesowych obecnych przyszłych i osób postronnych. Uważam to za całkiem nowatorskie bo nie spotkałem się z takim rozwiązaniem u konkurencji. Ze swojego doświadczenia wiem, że niektórzy korzystają z grup na FB, co jest całkiem fajne, jednak tematy często są powtarzane, a rotacja pracowników jest duża i tematy trzeba wiecznie “wałkować”. Oczywiście dostęp do niektórych części forum będzie ograniczony dla wybranej grupy użytkowników.

Share
This